Swedstuff Guardian - LED Ekstralys 9"
Rabattkoden din blir automatisk brukt når du handler for 399 NOK eller mer
Ikke på lager
Prishistorik
Ekskl. mva
Priser spesifisert med moms
På mekster.no er alle priser spesifisert inkludert norsk moms
Toll
Alle varer som selges på mekster.no selges via Mekster Norge (organisasjonsnummer: 919 132 981), derfor blir det ingen tollavgift for deg som sluttkunde.
- Ekstralys LED 9" fra Swedstuff Guardian
- Høyde inkludert festeanordning (mm): 233,5
- Driftstemperatur -40 – +60°C
- Ikke ADR-godkjent
- Referansenummer: 37,5
- EMC ECE R10-sertifisert
Produktbeskrivelse
Den nye generasjonen LED-ekstralys
Det slanke 9” LED-ekstralys for deg som ønsker et alternativ til det tradisjonelle utseendet. Guardian 9" er moderne, effektiv og holdbar. Ekstralyset er utstyrt med avansert TIR-optikk. "TIR" står for "Total Internal Reflection" og betyr at lyset reflekteres, samles og rettes før det sendes ut fra lampen igjen. Dette fører til mindre spredning av lyset sammenlignet med tradisjonelle ekstralys. Dette er den store fordelen med TIR-optikk, ulempen er at man må være oppmerksom på å ikke velge et ekstralys med for høyt referansetall siden lyset i seg selv blir så konsentrert. Vi kommer tilbake til dette under. Les mer om riktig referansetall for korrekt ekstralys og reflektorteknikk.
Riktig referansetall på riktig ekstralys
Swedstuff Guardian 9" presterer 1 LUX på 425 meter, men...? Kanskje du tenker: "Jeg har sett et lignende ekstralys som gir 1 LUX på 545 meter?" Det stemmer, det finnes en variant av dette ekstralyset med referansetall 50, den varianten er i praksis et spot-lys. Et spot-lys gir et fokusert, langt og smalt lysbilde. Vi har også denne typen ekstralys, men på akkurat dette ekstralyset som er utelukkende bygget med TIR-reflektorer har vi valgt å utelate dette, da combo-lyset (dette ekstralyset) etter vår vurdering gir et vesentlig bedre lysbilde. Combo-lys betyr at du får en kombinasjon av et fokusert, langt og smalt lysbilde samt et flood-lys (et bredere lysbilde).
Kastelengden til et ekstralys er ikke alt. Vesentlig viktigere er hvordan lyset oppfattes, kombinasjonen av lysfordeling, kastelengde, fargetemperatur og lignende. Derfor har vi valgt å fjerne modellen med referansetall 50, da vi mener at ekstralys med referansetall 37,5 gir et betydelig bedre og mer behagelig lysbilde. Modellen med referansetall 37,5 gir bedre spredning mot veikantene og etter vår vurdering en lysfordeling som oppleves som mer behagelig for øyet. Monterer du flere enn én ekstralys, noe de fleste gjør, vil du uansett få stor rekkevidde, så hvorfor kompromisse lyset ut mot veikanten der mye vilt ferdes? For å se rekkevidde, se luxmåleren nedenfor.
Virkelig god rekkevidde og behagelig lysfordeling
Ett ekstralys presterer 1 LUX på 425 m
To ekstralys presterer 1 LUX på 601 m
Tre ekstralys presterer 1 LUX på 736 m
Fire ekstralys presterer 1 LUX på 850 m
Design
Ekstralyset har et moderne design hvor de korsformede posisjonslysene danner et iøynefallende mønster som gir karakter og bidrar til helhetsinntrykket av kjøretøyet. Lampehuset er slankt takket være TIR-optikken og gjør det mulig å montere det tett mot grillen på kjøretøyet. Et stilrent ekstralys med mye karakter.
Robust lampehus
Lampehuset er laget av ADC12-aluminium, som generelt har god korrosjonsbeskyttelse, er lett og sikrer dimensjonsstabilitet. Dette materialet har også blitt brukt innenfor deler av flyindustrien. Lampehuset er svært slagfast og IP68-klassifisert, så en hverdag med bruk av høytrykkspyler er ikke noe problem for disse ekstralyktene.
Annet om Swedstuff Guardian 9"
- Doble posisjonslys – velg mellom hvitt og oransje for posisjonslyset
- E-godkjent
- Trykkutjevnende membran som slipper ut eventuell kondens
- ETM (Electronic Thermal Management) – Aktiv temperaturkontroll på diodene for å opprettholde diodeintensiteten
- IP68-klassifisert – tåler nordiske forhold med snø, slaps og vask
- Steinsprutsikker linse laget av polykarbonat
