Main image
Click to view image in fullscreen
Dra for å snurre
Sveip for å snurre
Kapskiva XT70 125x1,0x22,23mm 10/Pack Rhodius
Rabattkoden din blir automatisk brukt når du handler for 399 NOK eller mer
På lager,
Om leveransen for dette produktet
Dette produktet er tilgjengelig i vårt sentrale varehus og sendes umiddelbart eller ikke senere enn neste dag.
Totalt:
Ekskl. mva
Totalt:
Ekskl. mva
Medlemspris:
169 Nok
135 Nok
Prishistorik
Ekskl. mva
Sammenligningspris:
Logg inn
eller bil medlem
Ikke et medlem:
Priser spesifisert med moms
På mekster.no er alle priser spesifisert inkludert norsk moms
Toll
Alle varer som selges på mekster.no selges via Mekster Norge (organisasjonsnummer: 919 132 981), derfor blir det ingen tollavgift for deg som sluttkunde.
Produktbeskrivelse
Egnethet for maskiner:
XT70 kappeskiven egner seg for frihåndsbruk med alle vinkelslipere i alle effektklasser (inkludert maskiner med lav effekt og batteridrevne maskiner).
Materiale egnethet:
XT70 er spesielt utviklet for bruk på rustfritt stål (SST, Inox), f.eks. 1.4031 (X5CrNi18-10 eller 304), stål (karbonstål - også kalt konstruksjonsstål, St37, S235JR og 1.0037) og støpestål.
Struktur og produksjon:
Kappeskiven består av korund (aluminiumoksid) av høy kvalitet og 2 hele lag med glassduk. Minste sideveis belastning av kappeskiven i henhold til EN 12413 og oSa er 40 N (50 N fra en diameter på 150 mm). Utløpsdatoen (tre år) er preget inn i hullringen på skiven. Gjennomgående høy kvalitet sikres ved hjelp av sofistikerte kontroller under produksjonen. For å sikre et maksimalt sikkerhetsnivå blir hver tusende skive testet destruktivt. Denne skiven har en rett form (form 41). Kappeskiver med rett form gir dypere inntrengningsdybde og dermed flere kutt.
Høy kvalitet:
For å gjøre arbeidet enda mer kostnadseffektivt (kostnad per kutt), anbefales RHODIUS kappeskiver fra premiumseriene PRO og TOP eller med CERAMICON-teknologi.
Bruksområder:
XT70 imponerer ved bruk med sin spesielt lette og raske kapping. Skiven har minimalt med gnister, er stabil under bruk og har en eksepsjonell, vibrasjonsfri drift. Alt dette gjør arbeidet enklere og er spesielt kostnadseffektivt. Det er enkelt å oppnå høy presisjon og høyhastighetsbearbeiding av tynnvegget materiale. Dette kvalitetsverktøyet fra RHODIUS er et spesielt godt valg for kapping av konstruksjonsstål, tynnveggede metallplater, rustfritt og syrefast stål, kabelkanaler, støtter og profiler.
Dimensjoner:
Den ekstra tynne kappeskiven med en skivebredde på 1,0 mm til 1,5 mm er tilgjengelig i diametre fra 100 mm til 150 mm.
Bransjer:
Dette gjør den til det perfekte verktøyet for de mange bruksområdene og utfordringene innen anleggs- og containerbygging, kjele- og tankbygging, stålkonstruksjon, rørledningskonstruksjon og installasjonsarbeid.
Vær oppmerksom på følgende:
RHODIUS kappeskiver i rustfritt stål er jern- og svovelfrie. For å unngå rust bør du aldri bytte fra vanlig stål tilbake til rustfritt stål med samme skive.